Blog

Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Açılır?

Bütün telefon modelleri incelediğinde özellik ve işlev bakımından Xiaomi telefonların bir adım önde olduğunu görüyoruz. Bu özelliklerden biri de ekran yansıtma özelliğidir. Xiaomi ekran yansıtma özelliği sayesinde telefonda oynatılan görüntü olduğu gibi televizyonlara gönderilebiliyor. Bu sayede küçük ekranlarda dizi ve film izlemek yerine çok daha büyük ekranlarda izlenebiliyor.

Xiaomi Ekran Yansıtma Özelliği

Xiaomi işlevlerini incelediğimizde ekran paylaşma gibi bir özelliğin olduğunu görüyoruz. Bu özellik sayesinde telefondaki her an televizyona yansıtılabiliyor. Bu işlem esnasında işlem kaybı olmadığı gibi aynı zamanda görüntü kalitesinde bozulma olmadan yansıtılabiliyor.

Xiaomi Ekran Yansıtma
Xiaomi Ekran Yansıtma

İlk defa Xiaomi telefon kullanan kişiler bu özelliği nasıl kullanacaklarını bilmiyor. İyi haber şu ki içeriğimizin devamında bu ekran yansıtma işlevini nasıl kullanabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlattık.

Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Xiaomi ekran yansıtma için öncelikle telefonunuzdaki bağlantıları kontrol edin. Daha sonra telefonun yukarısından aşağı doğru kaydırarak bildirim panelini açın. Bildirim panelini bir kere daha aşağı indirin ve yansıt seçeneğine tıklayın.

Yansıta tıkladıktan sonra telefon ekranından bağlanmak istediğiniz televizyonu seçmeniz gerekiyor. Bu ekran geldiğinde telefonu elinizden bırakın ve televizyona geçin. Televizyondaki bağlantı ayarlarını yaptıktan sonra telefon ekranına gelin.

Telefon ekranında ekran yansıtma özelliğini kullanabileceğiniz televizyonları göreceksiniz. Bu televizyonlardan hangisi sizinse seçim yapın ve ekran yansıtma işlemini tamamlayın. Bundan sonra telefonunuzdaki görüntü olduğu gibi televizyona yansıyacaktır.

Xiaomi Ekran Paylaşma Sonrası

Telefonunuzdaki görüntüleri sorunsuz bir şekilde televizyona yansıttıktan hemen sonra telefonunuzu şarja bağlayınız. Çünkü bu işlemler telefonun daha fazla enerji harcamasına ve dolayısıyla şarjının bitmesine neden olacaktır. Bu işlem esnasında telefonunuzu kapatabilirsiniz. Çünkü görüntü her şekilde televizyona iletilir.

Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır
Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır

Ekrandegisimi.Net olarak her türlü ekran sorununuzda sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. Eğer siz de ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Verdiğimiz hizmetler şu şekildedir;

 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Ekran Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı