Blog

Ödemeli Arama Nedir? Nasıl Yapılır

Ödemeli arama son yılların en önemli gelişmelerinden biridir. Bu gelişme sayesinde telefonda yeterli dakika ve bakiye olmasa dahi konuşma başlatılabiliyor. Detaylar için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Ödemeli Arama Nedir? Nasıl Yapılır

Ödemeli arama, telefon içerisinde arama yapmaya yetecek kadar TL bakiyesi ve dakika olmasa dahi karşı taraf ile iletişime geçilmesini sağlayan bir uygulamadır. Normal şartlarda telefonda az da olsa dakika ve TL bakiyesi varken çağrı yaparak karşı tarafın bizi araması sağlanabiliyor. Ancak dakika ve TL bakiyesi 0 olduğunda bu ne yazık ki yapılamıyor.

Tabii bu durum ödemeli arama teknolojisinin gelişmesiyle birlikte değişiklik gösterdi. Artık telefon sahipleri karşı tarafa bir talep ileterek kendilerini aramasını isteyebiliyor. Karşı tarafın onayıyla konuşma süreci başlatılabiliyor ve bu aramada sadece dakikası olan kişinin hattından eksilme oluyor.

ödemeli arama
ödemeli arama

Ödemeli arama her hatta farklı şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle 3 farklı başlık altında ödemeli arama nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlattık. Sizin yapmanız gereken tek şey hattınız ile uyumlu tuşlamayı yapmak ve karşı tarafın size dönmesini beklemek.

Ha unutmadan şunu da söyleyelim. Ödemeli arama yaparken karşı tarafın hangi hattı kullandığının herhangi bir önemi yoktur. Çünkü tuşlama ve arama talebi sadece sizin hattınızı ilgilendiriyor.

Ödemeli Arama Nasıl Yapılır Turkcell

Ödemeli arama Turkcell hatlarda *135*numara# kombinasyonunun tuşlanması ile yapılır. Turkcell sahipleri bu tuşlamayı yaptıktan sonra arama tuşuna basmalı ve talebi iletmelidir.

Karşı taraf ödemeli arama talebini gördükten sonra onay verirse konuşma başlar. Aksi halde arama boşa düşer ve tekrarlanması gerekebilir.

Ödemeli Arama Nasıl Yapılır Vodafone

Vodafone hatlarda ödemeli arama yapmak Turkcell ile benzerlik gösteriyor. Bu hatlarda *149*numara# tuşlamasını yapmak gerekiyor. Yine aynı şekilde karşı tarafın aramayı görmesi ve onaylaması gerekiyor.

ödemeli arama nasıl yapılır
ödemeli arama nasıl yapılır

Ödemeli Arama Nasıl Yapılır Türk Telekom

Türk Telekom hatlarında ödemeli arama mesaj yoluyla yapılıyor. Burada tuşlama ve arama yapmaya gerek yok.

Türk Telekom hatlarında ödemeli arama SMS yolu ile yapılmaktadır. 9696 numarasında kısa mesaj yolu ile aranmak istenen kişinin telefon numarası 0 olmadan yazılmalı ve gönderilmelidir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı