Blog

True Tone Nedir?

iPhone True Tone özelliği göz sağlığı için geliştirilmiş bir te teknoloji olarak kullanıcılara sunulan bir renk optimizasyonudur. iPhone kullanıcıları cihazlarını kullanırken ekran parlaklığını ve renkleri bulundukları ortama göre ayarlama yerine sensörler aracılığı ile cihaz tarafından otomatik olarak düzenlenir. Gelin birlikte true tone nedir bir bakalım.

Karanlık ortama girildiği zaman göz sağlığı açısından ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlanması ile beyaz ışık miktarı dengeye getirilir.  Gece modunda sarı ışığın beyazı dengelemesi amacı ile önlemler alınarak faydalı duruma getirilir. Bu durumda çalışma deneyimini oldukça olumlu olarak etkiler. Cihazlarda mevcut olan True Tone özelliğinin aktif edilmesi için birkaç adımda işlem yapmak gerekir.

iPhone True Tone Nedir
iPhone True Tone Nedir
  • Ana ekrandan ayarlar kısmına girilir.
  • Ayarlar kısmından ekran parlaklığı bölümü seçilir.
  • Parlaklığın ayarlanması için sağ tarafta bulunan True Tone özeliğine tıklayarak etkin hale getirilir.

Bu şekilde adımlar uygulanarak True Tone aktif hale getirilmiş olur. Aktif hale gelen özellik yeşil renge dönüşür. Bu özellik aktif hale getirildiğinde, telefon ortam ışığına göre uyum sağlamış olur.

İPhone true tone nedir?

Apple, kullanıcılarının göz sağlığı açısından her geçen gün kullanım özelliklerini gelişen teknolojiye uygun hale getirmek için güncellemeler gerçekleştirir. Kullanıcıların sağlığı için uygulamaya koyulan bir özellik de True Tone olarak bilinin üst düzey özelliği sahip şık bir uygulamadır.

iPhone True Tone Nasıl Açılır
iPhone True Tone Nasıl Açılır

Her iPhone kullanıcısı hayranı olduğu cihazı kullanırken True Tone’ uygulamasına da aşina olmaya çalışır. Bu teknoloji birçok Apple iPhone marka cihazlarda mevcut bulunuyor. İlk olarak 2016 yılında uygulamaya koyulan bu teknoloji iPhone 8 süründen bu yana tüm sürümlerde kullanılan bir özelliktir. Cihazın bulunduğu ortama göre ekranın ışık durumuna göre kendini otomatik olarak ayarlaması olarak bilinir.

İPhone true tone ne işe yarar?

True Tone, kullanıcılarına ekran renklerinin otomatik olarak ayarlanmasını sağlayan bir teknolojidir. Bu uygulama bir saat ve coğrafi konum aracılığı ile çalışır. Çevredeki ortam ışığını ölçen gelişmiş düzeyde bulunan sensörler aracılığı ile sorunsuz bir kullanım sağlar.

Kullanılan bu teknoloji ile, ekrandaki beyaz dengesi çevredeki ışığı göre düzenlenir. Bu durum ekranlarınızı her ortamda kullanışlı bir şeklide kullanmayı sağlayarak okuma işlemini kolaylaştırır.

Apple true tone ekran nedir?

iPhone True Tone özelliği, Apple True Tone uygulaması ile ekran parlaklığı ve renklerin bulunan ortama göre en iyi şekilde optimize edilmesini sağlar. Gece kullanılan ekran ortamın renklerini ölçerek True Tone özelliği ile ekran bulunulan konuma göre ayarlanır. Güneş ışığına maruz kalan cihaz parkta veya evde kullanımda iken bu özellik sayesinde en uygun ekran ışığı kullanılarak göz sağlığı için faydalı olur.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı