Blog

Telefondan Ses Gelmiyor Ne Yapabilirim?

Telefondan ses gelmiyor ne yapmalıyım diyorsanız bu yazımız size göre. Hazırladığımız bu içerikte telefon ses sorunların yönelik çözüm önerileri paylaştık.

Telefondan ses gelmemesi sorunları kullanıcılar tarafından sık rastlanan sorunların başında gelir. Söz konusu arıza ile ilgili olarak telefonun hoparlöründen ses gelmeyebilir. Konuşma sırasında karşı tarafa ses gitmeyebilir. Genelde Iphone ve android cihazlarda yaşanan ses gelmeme sorunu aynıdır.

Iphone Telefondan Ses Gelmiyor
Iphone Telefondan Ses Gelmiyor

Konuşma sırasında ortaya çıkan sorun, aynı zamanda müzik dinlerken de ortaya çıkabilir. Telefondan ses gelmemesi veya cızırtılı ses gelmesinin çeşitli nedenleri olabilir.

Telefondan Ses Gelmiyor

Günün her saatinde kullanılan cep telefonları maalesef ilk andaki gibi performansı vermez. Zamanla cihazın performansı düşer. Kullanıldıkça hoparlör ve mikrofon performansı azalır. Performans düşüklüğünün nedenlere genelde toz, kir gibi küçük parçaların hoparlör ve mikrofonları tıkayarak cızırtılı ses çıkmasına ya da sesin azalmasına neden olur.+

Samsung Telefondan Ses Gelmiyor
Samsung Telefondan Ses Gelmiyor

Kullanıcı hatalarına bağlı olarak ortaya çıkan bu sorunların çözümü oldukça basittir. Bu konuda internette arama yapıldığında yöntem olarak birçok yöntemin kullanıldığını videolardan görebilirsiniz. Bu yöntemler ile cep telefonlarının hoparlör ve mikrofonunu temizleyebilirsiniz. Fakat bu tür yöntemler telefonunuza zarar da verebilir. Bu yöntemlerden fazla verim alınmayabilir.

Iphone Telefonumdan Ses Gelmiyor

Her telefon kullanıcısının başına gelmiş olabilir. Bazen telefonlar sessiz modda unutulabiliyor. Sonraki zamanlarda sesli moda geçerek bu sorun çözülebilir.  Ses kısılmış olabilir ya da hacimli bir kılıf kullanıyor olabilirsiniz.

Şayet sesi aç düğmesini kullandığınız halde hoparlörden ses gelmiyorsa veya çok düşük geliyorsa bunun sebebi toz kapmış olabilir. Sesi sonuna kadar açılması halinde çok az ses geliyorsa, bu durumda hoparlör zarar görmüş alabilir.

Samsung Telefonun Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Samsung marka telefon kullanıcıları bezen ses sorunu yaşayabilir. Bu çoğu kullanıcıların yaşadığı sorunlar arasında bulunur. Zaman içerisinde Samsung telefonun hoparlörlerine kaçan pamukçuklar, toz partikülleri gibi küçük maddelerin hoparlöre yapışması sonucu ortaya çıkar.

Sürekli olarak cepte taşınan telefonlar bu tür sorunlar ile karşılaşılabilir. Bunun yanı sıra sürekli tozlu ortamlarda kullanımda ise soruların gerekçesi tozlar olabilir. Bu tür sorunları çözümü için kürdan iğne gibi delici olan aletler ile işlem yapılmaması gerekir. Bu gibi temizleme yöntemleri kullanıldığında istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu konuda profesyonel destek almak mantıklı olur.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 973228747 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini SEYFETTİN YILDIRIM alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 973228747 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı