Blog

Telefon Hoparlör Temizleme Yöntemleri

Telefonlar, genelde cep, çanta, torpido gözlerinde veya açık alanlarda süreli olarak kullanımda olmalarından dolayı zaman içerisinde toz ve mikroplara maruz kalır. Tozlara maruz kalan telefon hoparlörü zamanla ses yönünden kalitesi düşer. Tozlara maruz kalan hoparlör özel solüsyon veya ıslık bir mendil kullanılarak temizlenebilir. Fakat yapılan bu telefon hoparlör temizleme işlemi yeteri kadar kaliteyi geri getirebilir mi?

Telefonda yer alan hoparlör etraftan gelen tozlardan etkilenerek ıslak mendil ile yapılan temizlik ile yeterli olarak temizlenemiyor. Kalite bir temizlik için ince işçilik ya da değişim yapılabilir.

Hoparlör temizleme için farklı yöntemler uygulanabilir. Sesler dalgalar halinde yayılmasından dolayı hoparlör temizleme işlemi farkı ses frekansları ile temizlenebilir. Telefon hoparlörlerine gönderilecek titreşimler sayesinde temizlik yapılabilir.

Hoparlör Temizleme

Telefon hoparlörü temizliği neden yapılır? Nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Hoparlör Temizleme
Hoparlör Temizleme
  • Zaman içerisinde hoparlörden gelen sesin azalması veya hiç gelmemesi
  • Hoparlörün sıvı ile teması sonucu ses kaybı
  • Kullanıcı tarafından hoparlör kısmında tozlanmanın olduğunu hissetmesi
  • Hoparlörden gelen cızırtılı ses

Bu tür nedenlerden dolayı hoparlörde temizlik yapılması gerekir. Hoparlör temizliği için birçok yöntem kullanılabilir. Yöntemler kullanılarak hoparlör temizliği yapılabilir.

Hoparlör Nasıl Temizlenir?

Telefonlarda ortaya çıkan sorunlar için basit yöntemler kullanılarak sorunlar çözülebilir. Bu tür sorunlar için servislere yüklü miktarlarda ödeme yapılmasına gerek yoktur. Dolayısı ile ortaya çıkan sorunun nereden kaynaklandığı bilinmediği için sorunun çözümü için ödeme yapmak zorunda kalınabilir.

Kullanıma bağlı olarak akıllı telefonlar kullanıcılara tarafından özenli bir şeklide kullanılır. Ne kadar özenli olarak kullanılsa bile çevre koşullarından kaynaklanan durumlardan dolayı deforme olabiliyor.

Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan yazılımlar, akıllı telefon üreticileri açısından garanti kapsamına alınsa bile bazı dış etkenlere dayalı olarak bakım üstlenmezler. Çevre koşullarından kaynaklı olarak telefon hoparlörlerinde sorunlar ortaya çıkabilir. Bu durum ses kalitesini olumsuz yönde etkiler. Bu sorunun çözümü için farklı yöntemler uygulayarak hoparlör temizliği yapılmalıdır.

Xiaomi Hoparlör Temizleme

Her telefonda olduğu gibi Xiaomi marka akıllı telefonlarda da zamanla ses kalitesi düşebilir. Bu durum içinde hoparlör temizliğinin yapılması gerekir. Akıllı telefonlarda uyumlu olarak çalışan Active Launcher programı kullanılarak hoparlör temizliği yapılabilir. Programı indirmek için şu adımların izlenmesi gerekir.

Xiaomi Hoparlör Temizleme
Xiaomi Hoparlör Temizleme
  • Google Play Store’ye giriş yapılır.
  • Arama bölümüne Active Launcher yazılır
  • Ekrana gelen Active Launcher programı telefona indirilir
  • Uygulama telefona kurularak çalıştırılır
  • Çalıştırıldıktan sonra arama bölümüne İngilizce olarak speaker yazılır

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı