Blog

Telefon Geçici IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

Eğer yurt dışından yeni bir cihaz getirdiyseniz ve geçici IMEI kaydı nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız bu blog yazımız tam size göre. Özellikle Xiaomi kullanıcılarının son zamanlarda sıkça yönelttiği geçici IMEI kaydı nedir sorusuna bu yazımızda net bir cevap verdik. Hadi gelin birlikte geçici IMEI kaydı nedir ve nasıl yapılır öğrenelim.

Geçici IMEI Kaydı Nedir?

Yurt dışından getirilen ithal telefonlar ülkemizde kullanılmak için uygun değildir. Bunun için BTK onayı ile IMEI kaydı yapılması gerekiyor. Aksi halde telefonlar yalnızca internet işlevi için kullanılabilir ve kesinlikle arama yapılamaz. Tabii bu durum ilk 4 ay için geçerlidir. 120 günden sonraki süreçte IMEI kaydı olmadığı sürece SIM kart bağlantısı gerçekleşmez ve telefon arama ile mesajlara karşı kapanır.

Geçici IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?

Geçici IMEI kayıtları telefoncularda genellikle aynı gün içerisinde yapılabiliyor. Oldukça basit bir işlem olan IMEI kaydında telefoncular cihazınızın arama ve mesajlaşma için uygun hale gelmesini sağlıyor. Fiyatı geçici IMEI kaydınız süresini bağlı olarak değişiklik gösteriyor. 6 aylık ve 12 aylık seçenekler olan bu işlemlerde uzun süreli kayıt uzatma genellikle daha uyguna denk geliyor.

Geçici IMEI Kaydı Nasıl Yapılır
Geçici IMEI Kaydı Nasıl Yapılır

Telefon Geçici Kayıt Nasıl Yapılır?

IMEI kaydı yaptırmak için güvenilir bir telefoncu ile çalışmanızı öneriyoruz. Aksi halde yanlış yapılan bir işlem telefonunuzun arama ve SMS etkinliğini başlatmayacağı gibi maddi olarak da zarara uğrayabilirsiniz. Eğer IMEI kaydı ile ilgili bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Telefon Geçici Kayıt Nasıl Yapılır
Telefon Geçici Kayıt Nasıl Yapılır

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 973228747 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini SEYFETTİN YILDIRIM alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 973228747 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı