Blog

Talkback Kapatma

Talkback, Samsung gibi Android telefonlar için geliştirilmiş erişebilirlilik ile ilgili bir uygulama olarak kullanılır. Eski sürüm android telefonlarda Google Play Store üzerinden indirilerek kullanılır. Yeni sürüm android telefonlarda ise yüklü olarak piyasaya sürülmüş olan bu özellik erişebilirlilik menüsü üzerinden aktif edilerek kullanıma açılır. Talkback kapatma işleminin detayları için içeriğimizi okumanızı öneriyoruz.

Talkback Kapatma
Talkback Kapatma

Görme engelli kullanıcıların telefonlarını başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan kullanabilmeleri için geliştirilmiş bir özelliktir.  Görme engelli kullanıcılar için Talkback uygulaması oldukça fazla kolaylık sağlayarak kullanıcıların cihazlarından daha fazla verim almasını sağlar. Görme engelliler adına kolaylık sunan bu uygulama sayesinde görme engelli kullanıcının kullanımı kolaylaştırır.

Ekrana her dokunulduğunda geri bildirim sözlü olarak yapılır. Talkback özelliği etkinleştirilmiş cihaz, Google tarafından android cihazlar için önceden yüklenmiş bir ekran okuma hizmetidir. Bu uygulama aktif olduğunda, cihazda gezinilirken dokunulan aktifleştirilen her şeyi açıklar ve bildirir.

Talkback Nedir?

Talkback ekran okuyucu özelliği ile kullanıcısına sözlü olarak geri bildirim sağlar.  Görme engelli kullanıcılar için Google tarafından geliştirilmiş bir hizmet olarak cihazlara önceden yüklenerek kullanıma hazır hale getirilir. Uygulama açma, cihazda gezinme veya dokunulduğunda her şeyi açıklar ve bildirimde bulunur.

Talkback özelli mevcut olan cihazlar, görme engelli kullanıcılar adına android cihazlara yüklenmiş olan bir özelliktir. Kullanıcısına sunulan sözlü bildirimler sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Ayarlar kısmının girilerek Talkback özelliği aktifleştirilebilir. Aktifleştirilerek hazır hale getirilen bu uygulama ile görme engelli kullanıcılar telefonlarını daha kolay şekilde kullanabilir.

Talkback Kapatma

Talkback uygulamasından vazgeçmek isteyen kullanıcılar istedikleri zaman bu özelliği devre dışı bırakabilirler. Devre dışı bırakmak için ses seviyesi tuşlarının kısa yolları kullanarak kapatılabilir. Kullanılacak kıs ayollar cihazın ilk kez açıp kurulduğunda ya da cihazın kurulumu tamamlandığında kullanılabilir. Aşağıda yönergeleri uygulayarak özellik kapatılabilir.

  • Cihazın yanında bulunan ses seviyesi tuşları kullanılır
  • İki ses seviyesi tuşuna üç saniye boyunca basılı tutulur
  • Talkback özelliğinin açılması veya kapatılması için onay verilecekse iki ses seviyesi üç saniye boyunca basılı tutulur.

Talkback Nasıl Kapatılır?

Android kullanıcıları Talkback özelliğinden hoşnut olmadıkları zaman bu özelliği kapatabilirleler. Durum çubuğu iki parmak ile aşağı doğru sürüklenir. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan simgeye dokunulur. Ardından ayarlar sekmesine iki kez dokunulur.

Talkback Nasıl Kapatılır
Talkback Nasıl Kapatılır

İki parmak ile menüde gezilerek erişebilirlilik öğesine dokunulur. Ardından erişebilirlik öğesine iki kez dokunulur.  Talkback özelliğine dokunularak kaydırma çubukları aracığı ile tamam öğesine dokunularak onaylanır. Özellik tekrar aktifleştirilmek istenilirse aynı işlemler tekrarlanarak aktif hale getirilir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı