Blog

Sim Kilidi Kaldırma

Sim kilidi kaldırma sorunu yaşayan telefon kullanıcıları bu yazımızı sonuna kadar okumalı. Çünkü hazırladığımız bu içerikte çok önemli bilgilere yer verdik.

Sim Kilidi Kaldırma

Sim kilidi diğer bir adıyla Pin kodu, telefonunuza dışarıdan başka birilerinin erişimini önlemek için konulan 4 haneden oluşan bir şifredir. Telefonunuzu her açtığınızda bu Pin kodunuzu girmek zorundasınızdır. Bu sayede telefonunuza başka insanların erişimi engellenmiş olur.

Sim kilidini telefonunuzda belirli yerlere girerek kolayca kendiniz kaldırabilirsiniz. Telefonunuzun Sim kilidini kaldırmanız durumunda cihazınıza herhangi bir şifre girmeye gerek kalmadan erişiminiz olacaktır. Ancak şunu unutmayınız ki telefonunuzda şifrenizin olmaması diğer insanların da telefonunuza kolay bir şekilde erişebileceği anlamına gelmektedir.

Sim Kilidi Kaldırma
Sim Kilidi Kaldırma

İlginizi çekebilir: iCLoud hesap açma

Sim Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Cihazınızda Sim kilidi diğer bir adıyla Pin kodu bulunuyorsa bunu evinizde oturduğunuz yerden kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Cihazınızdaki Pin kodunu kaldırmak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz. İlk olarak Pin kodunuzu girerek telefonunuza erişebilmelisiniz. Ardından da telefonunuzun ayarlar menüsüne giriniz. Buradan sonra karşınıza güvenlik sekmesi çıkacak.

Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır
Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır

Güvenlik sekmesinin olduğu yerde Sim kilidi ile ilgili kısma tıklayın. Burada karşınıza ‘Sim kilidini kaldırma’ veya ‘Pin kodu sormayı kapat’ seçenekleri karşınıza çıkacak. Bu seçeneklerden birini seçtikten sonra onay amaçlı tekrar Pin kodunuzu girmeniz istenecektir. Pin kodunuzu girdikten sonra sim kilidiniz telefonunuzdan kaldırılmış olacaktır.

Sim Kilidini Unuttum Ne Yapabilirim?

Sim kilidi telefonunuzu her açtığınızda karşınıza çıkan 4 haneli bir şifredir. Telefonunuzun kilit ekranında görülen bu şifreyi girmeniz için sınırlı sayıda hakkınız vardır. Pin kodunuzu 3 kere art arda yanlış girmeniz durumunda Sim kartınız kendini bloke eder ve telefonunuza erişiminiz engellenir. Bu engeli kaldırıp telefonunuzu kullanabilmeniz için PUK adı verilen bir koda ihtiyaç duyulmaktadır.

PUK koduna erişebilmeniz için birkaç farklı yol bulunmaktadır. İlki sim kartınızı aldığınızda üzerinde bulunan karttır. Bu kartın arkasında PUK 1 ve PUK 2 şeklinde girmeniz gereken kod yazmaktadır. Bu kodu telefonunuza girmeniz halinde telefonunuzun Sim kilidini yanlış girmenizden kaynaklı oluşan sorun kalkmış olacaktır. Böylece telefonunuza girme engeliniz ortadan kalkacaktır.

PUK kodunu alabilmeniz için yardımcı olabilecek diğer bir yol da bağlı olduğunuz operatörün sitesine girmektir. Operatörünzün sitesinde Puk kodunu sorgulayabilirsiniz.

Üçüncü bir yol olarak bağlı olmuş olduğunuz operatörü arayarak müşteri hizmetlerinden yardım alarak Puk kodunu öğrenebilirsiniz. Ya da bağlı olduğunuz operatörün size yakın bir bayiine giderek orada çalışan personellerden yardım isteyerek Puk koduna kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Puk kodunu öğrendikten sonra telefonunuza yeni bir Pin kodu oluşturabilirsiniz ya da Sim kilidini telefonunuzdan tamamen kaldırabilirsiniz.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı