Blog

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

“Servis yok” sorunu, yani Samsung tuşlu telefon şebeke sorunu android cihazlarda sıkça görülen sorundur. Bilinen bir sorun olmasına rağmen çözümü de kolaydır. Servis sorunu yaşayan android kullanıcıları, sorunun çözümü için fazla uzağa gitmelerine gerek yok. Yazıda yer alan adımların uygulanması halinde sorun çözülür.

Sorunun çözümünde ilk kullanılacak yöntem cihazın yeniden başlatılması ya da uçak modunun açılarak tekrar kapatılması yeterli olur.

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Android cihazlarda ortaya çıkan şebeke sorunu her operatörde meydana çıkan normal bir durumdur. Hatların yoğun olarak kullanıldığı zamanlarda bilhassa ön plana çıkar. Ayrıca sinyal sağlayıcıların uzak mesafelerde bulunması durumunda şebeke sorunları yaşanabilir.

Şebeke sorunu Android işlemcilerde yaşanabildiği gibi iOS işlemcilerde de görülen bir durumdur. Yeni gelişmelere paralel olarak 3G veya 4,5G gelişmelerinde telefon modelinin şebeke ile sorun yaşamasına neden olabilir. Dolayısı ile şebeke tercihlerinde telefon modeline göre ayarların yapılması gerekir.

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu
Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Tuşlu telefonda şebeke sorunu yaşandığında sistemin verilerden ve elektrik parazitlerinden temizlenmesi için farklı çözüm yolu kullanılabilir. Ayarlar bölümünden mobil ağ bölümüne girilerek sistemi kapatmak için ana ekran düğmesi ile güç düğmesine aynı anda basılarak kapatılır. Pil yavaşça çıkarılır. Güç düğmesi ile ekran düğmesine aynı anda belli süre basılı tutularak bırakılır. Pil tekrar geri takılarak cihaz başlatılır.

Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu
Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Tuşlu telefonlarda yaşanan şebeke sorunların birçok nedeni ve bu sorunların çözüm yöntemleri bulunur. Android cihazlarda ortaya çıkan şebeke sorunun çözümü için belli başlı yöntemler şöyle sıralanabilir;

Ø  Android cihazlarda şebeke ile sorun yaşandığında ilk ve en basit yöntem telefonu yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatılarak cihazdaki RAM temizlenerek işletim sistemi sorunsuz olarak çalışmaya başlar.

Ø  Yeniden başlatma yöntemi sonuçsuz kaldı ise, diğer çözüm yöntemi ekranda yer alan bilirim ekranı açılarak uçuş modu seçilir. Mod seçildikten sonra onaylama kutusu butonuna tıklanarak beklenir. Tekrar bildirim geldiğinde uçak modu pasif hale getirilir.

Ø  Bir diğer farklı yöntem ise operatörün manuel olarak seçilmesi yöntemidir. Operatör otomatik olarak bulunmuyor ise manuel seçim yapılarak sorun çözülür.

Ø  Akıllı telefonlarda kullanılan SIM kartlar tam olarak yuvaya yerleşmediği zaman şebeke sorunu yaşanabilir. Sorun karta ise kart dikkatli bir şekilde çıkarılarak yerine takılır. Sorun giderilir ise katran kaynaklandığı anlaşılmalıdır.

Ø  Bazı durumlarda ise hücresel radyo sinyallerinde bağlantı kesilebilir. Ayarlar kısmından etkinleştirilerek sorun çözümü gerçekleştirilir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı