Xiaomi

Pin Kodu Kaldırma Samsung, iPhone, Xiaomi

Pin kodları kullanım amacıyla yararlı olsalar da bazen gereksiz olabiliyor. Bu nedenle telefon sahipleri pin kodu kaldırma işlemine gerek duyabiliyor. Eğer siz de pin kodu nasıl kaldırılır diyorsanız ve yeterli bilgiye sahip değilseniz hazırladığımız bu içeriği sonuna kadar okumanızı öneriyoruz.

Pin Kodu Kaldırma

Her geçen gün gelişen teknoloji etkisini cep telefonlarında da hissettiriyor. Önceki zamanlarda güvenlik açısından kullanılan pin kodu artık yerine başka güvenlik seçeneklerine bıraktı. Günümüzde birçok ek güvenlik seçenekleri ile artık telefonlarda pin koduna gerek duyulmuyor.

Android Pin Kodu Kaldırma
Android Pin Kodu Kaldırma

Pin kodu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Miladını dolduran pin kodunu telefondan kaldırmak için bazı ayarların yapılması gerekir. Adımları izleyerek pin kodu sorgusundan kurtulabilirsiniz.

  • Ayarlar menüsünden güvenlik seçeneklerine ulaşılır
  • Ekranda görünen sim kart kilidini ayarla seçeneğine dokunulur
  • İşaretli olan kilitli seçeneği pin kodunun devrede olduğu anlamına gelir
  • Devre dışı bırakmak için kartı kilitle seçeneğine dokunularak işaret kaldırılır
  • Pin kodu girilerek işlem tamamlanır.

Pin kodunu unuttum ne yapabilirim?

Bazen kullanılan telefonun pin kodu unutulur. İş yoğunluğu veya zamanın pin kodunu unutturması gibi durumlarda defalarca girilen pin kodları sim kartı bloke yapabilir. Bu durumda puk kodu devreye girer. Puk kodunu girebilmek için sim karta bulunan numaralardan ya da TC kimlik bilgileri ile puk kodu öğrenilebilir.

Kullanılan operatöre göre, pin kodu belirlemek için puk kodunun öğrenilmesi gerekir. Her operatörün işlem basamakları genelde aynı olmasına rağmen farklı yönlerde mevcut olabilir. Kullandığınız operatörün müşteri hizmetleri ile iletişim kurularak sorun çözülebilir.

Pin kodu yenileme

Operatörler tarafından verilen pin kodu sim kart üzerinde mevcut olan dört haneli rakamlardan oluşur. Bu kod unutulabilir veya yenilenmek istenebilir. Bu gibi durumlarda puk kodu kullanılarak pin kodu yenilenebilir. Fakat puk kodu bilinmiyor ise ilgili operatörlerden yardım istenebilir.

Xiaomi pin kodu kaldırma

Xiaomi marka telefon kullanıyorsanız, telefonun her açılışında pin kodu sorulmasını istemiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Xiaomi Pin Kodu Kaldırma
Xiaomi Pin Kodu Kaldırma
  • Ayarlar sekmesi
  • Ek ayarlar seçilir
  • Gizlilik
  • Sim kart kilidi

Adımlar izlenerek pin kodunu telefonunuzdan kaldırabilirsiniz. Sim kart devrede olduğu zaman her açıldığında sürekli olarak pin kodunun girilmesi istenir. 3 defadan fazla yanlış pin girilirse sim kart bloke olabilir. Dolayısı ile telefonunuzun kitlenerek kullanılamaz duruma gelebilir. Bu tür riskleri göze almamak için pin kodunu telefonunuzdan kaldırabilirsiniz.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı