Blog

Mobil Veri Açılmıyor Sorunu

Kullanıcıların yaşadığı sorunlardan bir tanesi mobil veri açılmıyor sorunu olarak karşımızı çıkıyor. Telefon mobil ağlarına sinyal gelmediği zaman mobil veri etkin olmaz. Bağlı bulunan operatöre göre mobil veri ayarları yapılabilir.  Telefondan internete bağlanmanın farklı yöntemleri bulunur.

Telefondan internet bağlantısı kurabilmek için Wi-fi veya mobil veriye sahip olmak gerekir.  Bu iki seçenekten birini sahip olunduğunda internet işlemi yapılabilir. Fakat bazı zamanlarda mobil veri açılmıyor sorunu yaşanabilir. Bu da kullanıcılar için önemli sorunlar yaşamasına sebep olur.

Mobil veri açılmıyor

Sıkça karşılaşılan sorunların başında yer alan mobil veri açılmıyor sorunun birçok nedeni olabilir. İlk başta ortaya çıkabilecek sorun telefon ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Wi-fi modunun kapalı olması mobil verinin açılmamasına neden olabilir. İnternet bağlantısının olmasına rağmen telefonun ilk sorgulayacağı husus Wi fi bağlantısıdır. Wi-fi modunun kapalı olup olmaması önemlidir. Bundan farklı olarak operatör kaynaklı sorun olabilir. Ayrıca APN ayarlarından da kaynaklı sorunlar olabilir.

Mobil Veri Açılmıyor
Mobil Veri Açılmıyor

Mobil veri sorunu

Mobil veri sorunlarında öncelikle yapılacak iş internet akımı sağlayan operatörde her hangi bir sorunun olup olmadığının kontrol edilmesi gelir. Zira veriyi sağlayan kurum tarafından çalışma ve sorun olabilir. Bu gibi durumlarda telefonlarda mobil veri açık olsa bile internete bağlanma söz konusu olmaz.  Bu noktada mobil hizmeti sunan operatörün aranması ve kontrol sağlanması gerekir. Sorunun olup olmadığı kontrol edildiğinde ortaya çıkabilecek duruma göre hareket edilebilir.

Yapılan kontrollerin ardından operatörden kaynaklı bir sorun olmadığı tespit edilirse, manuel yollar ile verilerde sorun olup olmadığı kontrol edilerek ayarlar kısmı kontrol edilir. Bunun için ayarlar sekmesine girilerek daha fazla mobilden şebekeler ve erişim noktası üzerinden menüler kullanılarak ilerlenir.

Mobil Veri Sorunu
Mobil Veri Sorunu

Marka veya sürümden kaynaklı değişimler söz konusu olduğu unutulmamalıdır. Farklı yöntem olarak ayarlar sekmesi kullanılarak internet paylaşım ağları, mobil şebekeler, erişim noktaları adlarından da ilerlenebilir. İnternet ayarlarının bulunduğu APN adlı alana ulaşılır. Yeni APS kur seçildikten sonra isim verilerek APN seçenekleri doldurularak onaylanır. Bu aşamadan sonra mobil veri aktif şekilde kullanılabilir.

Mobil Veri Ayarlarını Sıfırlama

Ayarlar uygulaması açılarak durum menüsü ziyaret edilir. Ağ sıfırlaması seçeneği tıklanır. Seçenek tıklandığında ekrana gelen mesaj ile şimdi sıfırla seçeneği tıklanır. Tüm adımlar uygulandıktan sonra mobil veri kullanıma hazır hale gelir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 973228747 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini SEYFETTİN YILDIRIM alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 973228747 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı