Blog

LG G4 Wifi Sorunu

LG kullanıcıların karşılaştığı sorunların başında yer alan wifi sorunu artık sorun olmaktan çıkacak. Özellikle LG G4 wifi sorunu birçok kullanıcının canını sıkıyor. Sorunun çözümü gerçekleştirmeden önce kaynağına inilerek neden wifi sorunu yaşandığını bilmek gerekir.

Başta da belirtildiği gibi LG cihazların bazı modellerinde bu durum çok yaygın görülüyor. Wifi sorunun en büyük nedenlerinden biri aşırı ısınma olarak ön plana çıkıyor. Kullanıcıların bildiği gibi aşırı ısınma cihazın wifi entegresi için bir tehlike arz eder.  Bir farklı neden ise düşük bir ihtimalde olsa bu sorun yazılım kaynaklı olabilir.

Lg G4 Wifi Sorunu Çözümü

Wifı sorunu çözmek için basit olan işlemlerden başlanarak çözüm gerçekleştirilir. Sorunun çözümü gerçekleşmediğinde zora doğru giden süreçte tüm yöntemler denenir. Basit çözüm yöntemlerinden başlanarak çözüm bulununcaya kadar devam edilir.

Ortaya çıkan wifi sorunu düşük bir ihtimal olsa da yazılım kaynaklı olabilir. Yazılım ile ilgili sorun çözümü en sona bırakılarak ilk yöntem ile sorunun çözümü aranır. Google Play Store’den indirilecek uygulama ile (wifi fixer) wifi açılması sağlanır. Sorun devam ederse bir sonraki aşama denenir.

LG G4 WiFi Sorunu
LG G4 WiFi Sorunu

Bir diğer farklı yöntem cihaza factory reset atılması yöntemidir. Basit bir anlatım ile şu adımları uygulayabilirsiniz;

 • Telefon kapatma tuşu ile kapatılır
 • Ses kısma ve telefon açma tuşuna aynı anda basılı tutulur
 • LG logosu göründüğünde tuşlar bırakılarak tekrar basılır
 • Format atma menüleri belirinceye kadar basılı tutulur
 • Ekrana gelecek olan wipe data/factory reset seçeneğinde yes veya no seçenekleri gelir
 • Seçim yes veya no olarak onaylanır
 • Son işlem tekrar yapılarak formatlama başlar

Gerçekleştirilen işlemlerde sorunu çözmedi ise son yöntem uygulamaya koyulur. Tüm yöntemler denenmesine rağmen sorun çözülmedi ise en zor yöntem denenir.  Aşırı ısınmadan kaynaklanan wifi entegre uçlarının lehimlerinin çıkması sonucu yada en kötü ihtimal olan wifi entegresinin tamamen yanmasından kaynaklanabilir.

Lg G4 İnternet Bağlantısı Sorunu

LG telefon kullanıcıları, kullandıkları cihazın modeline göre bağlantı sorunlarını çözümü için adımları izleyerek çözebilir.

 • Normal şartlarda LG G4 bağlantı ayarları operatörler tarafından cihazlara otomatik olarak gönderilir.
 • LG telefonda bağlantı sorunu yaşanıyor ise APN ayarlarını manuel olarak yapılandırılması gerekir.
 • Ayarlara girilerek ağlar başlığı altında bulunan daha fazla seçilir.
 • Mobil şebekeler
 • Erişim noktası adları
 • Ekrana gelen menüden mevcut profil güncellenir.

Lg G4 Stylus Wifi Sorunu

Wifi bağlantı sorununda ortaya çıkan hatalardan biri wifi ağına bağlanmıyor olarak gösterilir.  Bağlantının gerçekleşmemesi, telefonun ip adresi alınıyor döngüsü ile hep aynı döngüde kalması can sıkıcı bir durumdur.  Ortaya çıkan sorunun telefondan kaynaklı ya da modemden kaynaklı olduğu tespit edilmeli. Modemin kapatılıp açılarak sorun çözümü test edilir. Sorun çözümü gerçekleşmediğinde farklı mobil cihaz ile bağlanılarak sorunu çözümü araştırılır. Bağlanma sorunun çözümü için cihazdan öncelikle ayarlar kısmından genele ve uygulamalarbölümüne tıklanır.

LG G4 Stylus Wifi Sorunu
LG G4 Stylus Wifi Sorunu

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı