Blog

Kendi Numaranı Öğrenme Adımları

Kendi numaranı öğrenmek istiyorsun ancak bunun nasıl yapıldığını bilmiyor musun? O zaman bu yazımız tam size göre. Hazırladığımız bu yazımızda sizlere kendi numaranızı nasıl öğreneceğinizi detaylı bir şekilde anlattık.

Kendi Numaranı Öğrenme

Akıllı telefon kullanan kişiler, kullanmış oldukları kendi numaralarını bazen hatırlamayabilirler. Bu gibi durumlarda akıllarına, telefon numaramı nasıl öğrene bilirim? Sorusu gelebilir. Çeşitli nedenlerden dolayı numara hatırlanmayabilir veya yeni numara alındığında ilk anda hatırda tutulmayabilir. Telefon numarasını öğrenmek biraz zaman alabilir.

Sim Kilidi Kaldırma
Sim Kilidi Kaldırma

Bu sorun ile karşı karşıya kalındığında uygulanacak birçok yöntem bulunur. Kendi numaranızı öğrenmenin basit ve kolay yolu birkaç tuş kullanılarak öğrenilebilir. Yapılacak olan işlem tüm operatörler için geçerli olur. Operatörün hangisi olduğunun hiçbir önemi bulunmuyor. Gerçekleştirilecek tuş işlemleri ile hangi operatör kullanırsa kullanılsın istenilen bilgiye ulaşmak mümkün.

Telefon numarasını öğrenmenin bir farklı yöntemi ise, numaranızın bağlı bulunduğu operatörün çağrı merkezi ile iletişim kurmaktır. İletişime geçildiğinde karşı taraftan güvenlik amaçlı bir dizi sorular ile karşılaşılır. Sorunsuz bir şekilde güvenlik adımları geçildiğinde numara sizinle paylaşılır. Unutulan veya ezberlenememiş bir numarayı öğrenmek için çağrı merkezi ile iletişime geçmek gerekir.

Kendi Numaranı Öğrenme E Devlet

Yeni alınmış olan bir hata ait telefon numarası ilk bakışta akılda tutmak mümkün olmaz. Bu durumda hat sahibi kendi numarasını aramak için farklı yöntemler kullanabilir. Kolay bir şekilde kendi numarasını öğrenmenin yolunu arar. Bu konuda da internet üzerinden arama gerçekleştirir.

Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır
Sim Kilidi Kaldırma Nasıl Yapılır

Hangi operatörün kullanılması, kendi numarasını öğrenmede etkili olmaz. Zira yapılacak olan işlemlerin hepsi tüm operatörler için de geçerli sayılır. Operatör üzerinden öğrenmek istemeyen kişiler, e-devlet üzerinden de kendi numaralarını öğrenebilir. E -devlet üzerinden yapılacak sorgulama ile istenilen bilgiye ulaşılabilir. E devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra e hizmetler bölümünden alt başlıklar kullanılarak numara öğrenmek mümkün. E hizmetler bölümünde yer alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu seçilmek sureti ile gerekli işlemler yapılır.

Kendi Numaramı Öğrenme Turkcell

Kendi numaranı öğrenme konusunda kullanılan operatör önemli değildir. Önemi olan kullanılacak tuş kombinasyonlarıdır. Tuş kombinasyonları her cihaz için geçerli sayılır. Turkcell hattı kullanan kişiler telefonlarının tuşlarını kullanarak *101# tuşlanma işlemi ile kendi numaralarını öğrenebilir. Hangi hat kullanılırsa kullanılsın kısa sürede içerisinde kendi numaralarını öğrenebilir.  Yapılacak işlemlerden herhangi bir ücret kesilmez. Operatörler tarafından verilen hizmetler faturaya yansıtılmaz.

Kendi Numaramı Öğrenme Vodafone

Telefona alınan yeni bir hatta numara ilk planda akılda tutulamaz. Sayı ezberleme gibi sorun yaşayan kişiler, kendi numarasını öğrenmek veya başkaları ile paylaşmak için kod kullanabilirler. Kullanılacak bu kod, iPhone veya android işletim sistemi için aynı işlemi gerektirir.

  • Hattınıza tanımlanmış bir şebekenin mevcut olması
  • Telefonun arama ekranında *101# tuşlarının kullanılarak arama tuşuna basılması
  • USSD kodu sorgulanmasının ardından numara ekrana çıkar.

Kendi Numaramı Öğrenme Türk Telekom

Kullanılacak operatör Türk Telekom olsa bile yapılacak işlemler, tüm operatörler için geçerli olur. Telefon ekranından *101# tuşları kullanılarak arama gerçekleştirildiğinde telefon numarası ekranda belirir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı