Blog

iPhone Virüs Temizleme

iPhone virüs temizleme işlemini nasıl yapacağınızı içeriğimizin devamında sizlerle paylaştık.

iPhone cihazları kolay kolay virüse maruz kalmamasıyla bilinir. Ancak yine de iPhone telefonlarda da virüs bulaşması için küçük bir olasılık bulunmaktadır. iPhone telefonlar virüs açısından güvenilir olsa da telefonunuzun virüslere karşı savunmasız olduğu durumlar olabilmektedir. Bunlardan biri iPhone cihazına jailbreak uygulamaktır. Telefonunuza jailbreak uygulamanız cihazınızı virüslere karşı savunmasız hale getirmektedir. Yani iPhone’lara virüs bulaşmaz diyerek kesin bir sonuca varmak doğru değildir. Nadiren de olsa iPhone’lara da virüs bulaşabilmektedir.

iPhone cihazınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız ‘iPhone virüs temizleme’ adlı makalemiz tam size göre. İçeriğimize göz atarak telefonunuza virüs bulaşıp bulaşmadığını anlayabilir, iPhone cihazınıza virüs bulaşmışsa virüsten nasıl kurtulabileceğinize öğrenebilirsiniz.

iPhone Virüs Temizleme Adım Adım

iPhone virüs temizlemeden bahsetmeden önce cihazınıza virüs bulaşıp bulaşmadığından emin olmanız gerekmektedir. Cihazınızın işlevinde anormallikler olması cihazınıza virüs bulaştığı anlamına gelmemektedir. Bu durumun nedenleri şunlar olabilir;

-Cihazınızda güncellemeniz gereken uygulamalar olabilir

-Cihazınızda silinmesi gereken hatalı uygulamalar olabilir

-Cihazınızın pilinin değiştirilmesi gerekiyor olabilir

Tüm bu aşamaların ardından hala cihazınızda virüs olduğundan şüpheleniyorsanız virüsü ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1.Tanımadığınız uygulamalar veya indirdiğinizden bu yana cihazınızda sorunlar ortaya çıkaran uygulamaları siliniz.

2.Cihazınızda verileri düzenli olarak temizleyiniz. Bunun için sırayla ayarlar-safari-geçmiş web sitesi verilerini sil öğelerine tıklayınız.

3.Cihazınızı kapatıp yeniden başlatınız.

4.Sorun oluşturmayan ve kötü amaçlı yazılım içermeyen bir yedekleme bulana kadar geçmişte edinmiş olduğunuz yedeklemeyi yükleyiniz.

5.Yukarıda bahsedilen adımlar başarısız sonuçlanırsa cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürün. Bunun için sırayla ayarlar-genel-tüm içerikleri ve ayarları sil öğelerine tıklayınız.

iPhone Virüs Temizleme Ücretsiz
iPhone Virüs Temizleme Ücretsiz

 iPhone Virüs Temizleme Ücretsiz iPhone Virüs Tarama

iPhone cihazı nadir de olsa bazen virüslere karşı savunmasız bir konumda olabilmektedir. Yukarıda cihazınıza virüs bulaşması durumunda uygulayabileceğiniz adımları açıklamıştık. Bunun yanında bazı uygulamalardan yardım alarak cihazınıza virüs bulaşmasını önleyebilir ya da bulaşan virüsü temizleyebilirsiniz. Aşağıda ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz iPhone virüs temizleme ve tarama için bazı uygulamaları listeledik. Bunlar;

  1. Norton Mobile Security
  2. McAfee Mobile Security
  3. Avira Mobile Security
  4. TotalAV Mobile Security
  5. Kaspersky Security Cloud
  6. Lookout Personal for iOS
  7.  Panda Dome for iOS

 

 

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı