Blog

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü 2022

iPhone hayalet ekran sorunu çözümü ile ilgili bilgiler için içeriğimizden faydalanabilirsiniz. Eğer ekran değişimi yaptırmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

iPhone Hayalet Ekran Nedir?

Günümüz akıllı telefonları ne kadar kaliteli olursa olsun, çeşitli sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Günümüz şartlarında ön plana çıkan arızaların başında hayalet ekranlar geliyor. Hayalet ekran sorunu, cep telefonlarında arka planda farklı uygulamalardan görüntülerin oluşması veya parçaların silik bir şekilde görülmesi olarak bilinir.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü
iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü

Gelişen teknoloji ile birlikte ekran kapasitelerinin artması sonucu ekranların normalde daha fazla ışık yaymasını, bunun sonucu olarak da daha fazla ısınmasını tetikliyor. Kullanıcıların aklına ilk gelen soru hayalet ekran sorunun nedir ve çözüm için neler yapılabilir?

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Nedir?

Hayalet ekran sorunu, cihaz ekranında farklı sebeplerden dolayı şekillerin oluşmasıdır. Yoğun bir şekilde kullanılan telefon uygulamaları görüntülerin silik bir şekilde ortaya çıkmasına hayalet ekran sorunu denir. Daha ziyade cihaz ekranının saatlerce ayın görüntüde açık olarak kalması sonucu oluşur.

Dolayısı ile akıllı cihazlar ne kadar yoğun kullanılırsa cihazın ekranında görülen anlık görüntüler hayalet ekran sorunu olarak algılanmamalı. Cihazın ekranında sürekli açık bulunan görüntüler hayalet ekran olarak görüntülerin silik bir şekilde görüntülenmesine neden olur.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu Çözümü

Hayalet ekran sorunu yaşayan kullanıcılar, konu hakkında araştırma yaparak hayalet ekran sorununa çözüm arıyor. Hayalet ekran sorununa geçici çözümler üretilse de genel olarak bu sorun yetkili servisler tarafından çözülecek bir durumdur.

Hayalet ekran sorununa çözüm için ekranda bulunun silik görüntülerin düzeyine ve rengine göre değişik yöntemler uygulanır. Bunlardan bir tanesi cihazın ayarlarından direk olarak ekran kontrastının değiştirilmesi için ayarların açık olması sağlanır. Ekran renkleri, hayalet ekran olan bölgede değiştirilmek sureti ile izlerin azaltılması sağlanır. Ekran parlaklığını düşürmekte farklı bir çözüm yöntemi olabilir.

Hayalet ekran sorununun çözümünde ekran renklerini değiştirilmesi sorunu tamamen çözmez. Zira ekran parlaklığı ya da ekran kontrastı ile renk yoğunluğunun değiştirilmesi geçici çözüm yoludur. Ekran ayarlara tekrar eski haline getirildiğinde ise hayalet ekran sorunu devam eder. Hayalet ekran sorunun tek çözüm yolu ise cihazın ekran panelinin değişmesi ile sağlanabilir. Sorunun çözümü için yetkili bir servisten hizmet alımı yapılabilir.

iPhone Hayalet Ekran Sorunu
iPhone Hayalet Ekran Sorunu

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı