Blog

Adım Adım iPhone Fotoğraf Gizleme 2022

Eğer siz de iPhone fotoğraf gizleme konusunda yeterince bilgi sahibi değilseniz hazırladığımız bu içerikten faydalanabilirsiniz. Bu yazımızda iPhone cihazlarda fotoğraf nasıl gizlenir detaylı bir şekilde anlattık.

iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

iPhone cihazda fotoğraf gizleme nasıl yapılır? Öğrenmek isteyenler rehberimizde yer alan bilgileri okuyabilir.

iPhone cihazda yer alan fotoğraflar uygulaması ile fotoğraflarınızı gizlemek çok basit. IOS tarafından sunulan fotoğraf gizleme özelliği ile fotoğraflarınızı meraklı gözlerden uzaklaştırabilirsiniz. Sadece kendiniz görebileceğiniz bir albüm oluşturabilmek mümkün.

iPhone Fotoğraf Gizleme
iPhone Fotoğraf Gizleme

iPhone Fotoğraf Gizleme Şifreli

Başkalarının görmesini istemediğiniz fotoğrafları gizlemek kolay. Gizlenmesini istediğiniz fotoğrafları bularak seçmek suret ile paylaşım simgesi kullanılır. Ardından gizle simgesi bulunarak bu simgeye dokunulur. Gizletilmesi istenen fotoğraflar onaylanarak işlem gerçekleştirilir.

Görünmesi istenmeyen fotoğraflar artık ortadan kalkarak gizlenmiş olur. Gizlenen tüm fotoğraflar bulunarak yeniden önceki konumuna getirilebilir. Cihazın kilidi açık olduğu müddetçe gizli albüme ulaşmak mümkün. Gizle albüm olsa da fotoğraflar görüntülenebilir.

Gizlenmiş olan fotoğraflar seçilerek sol alt köşede bulunan paylaş simgesi gelinceye kadar kaydırılarak simgeye ulaşılır. Paylaşım seçeneklerinden gizleme simgesine dokunularak gizli olan fotoğrafların tekrar görüntülenmesi sağlanır.

Apple, iOS işletim sisteminde sunmuş olduğu fotoğraf gizleme özelliği ile görüntülenmesini istemediğiniz tüm fotoğrafları başkaları tarafından görüntülenmesini engeller. Böylelikle özel bir şeklide gizleme imkânı sağlanır.

iPhone Fotoğraf Gizleme Uygulamaları

Apple, başkalarının fotoğraflarını görme imkânının önüne geçerek iOS 16 ve üzerindeki modellerde yeni özellikler sunuyor. Fotoğraf gizleme özelliği ile artık fotoğraflarınız bir şifre veya faceıd arkasında gizli tutabilirsiniz. Bu sayede hassas olan fotoğraflar meraklı gözlerden engellenmiş olur.

Kullanıcılara sunulan bu özelliğin kullanılması için fotoğraf uygulamasına girmek gerekir. Korunması istenilen fotoğraflara girildikten sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta ile seçenekler bölümüne girilir. Burada yer alan gizle kısmına dokunularak gerekli işlemi yapabilirsiniz.

iPhone Fotoğraf Gizleme Şifreli
iPhone Fotoğraf Gizleme Şifreli

Fotoğrafını kontrol etmek isteyen kullanıcılar, cihazda yer alan fotoğraflar uygulamasında yer alan albümler sekmesi seçilir. Ekranın en altında yer alan yardımcı programlardan gizli kısmı seçilir. Gizli albüme ulaşmak isteyenler faceıd ya da şifre yazarak görsellere erişebilir.

Bahse konu olan iOS 16 beta sürümü farklı bir şekilde çalışabilir. Dolayısı ile uygulanacak olan yönergelerde farklılık bulunabilir. Bu nedenden dolayı bu bilgiyi belirtmekte fayda var.

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı