Blog

iPhone Etkin Değil Ne Demek? 2022 Çözüm Yöntemleri

iPhone etkin değil sorunu ile karşılaşıyorsanız ve bu sorunun çözümünü öğrenmek istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre. Bu blog yazımızda iPhone kullanıcılarının canını bir hayli sıkan etkin değil sorunu üzerine yoğunlaştık.

iPhone Etkin Değil Ne Demek?

Cihaz güvenliğini üst düzeyde tutmak isteyen kullanıcılar tarafından yaşanabilecek sorunları hesaba katan Apple, yaşanabilecek sorunlar için çözüm yolları da üretiyor. Sürekli olarak kullanılan bilgisayarınızda iTunes ile geri yükleme işlemi telefonda bulunan veriler ile aynı kalır. iTunes ile geri yükleme yapıldığında eski yedeklerin içinde aynı parola mevcut ise bu parola kalır. Fakat farklı bir bilgisayardan bu işlem gerçekleştirildiğinde, güvenlik açısından kötü kullanım algılanarak engelleme amaçlı parola kaldırılmaz.

Parola unutulmadan daha önce bir yedek alınmamış ise geriye tek bir seçenek kalıyor. İphone’nizi silmek. Cihaz içerisinde bulunan verilerin kurtarma yolu ne yazık ki yoktur. Apple tarafından bu kullanıcılara belirtilmiştir.

iPhone Etkin Değil iTunes A Bağlanın Ne Demek?

Birçok kullanıcının sorunu çözen iPhone etkin değil iTunes’e bağlanın çözümü, problemi yaşayan kullanıcıların cihazlarında yazılımsal bir sorunun olduğunu anlaması gerekir. Cihazlarda yükleme türü olan DFU yazılımsal sorunların çözümünü sağlar. Yasal olmayan yazılımlar kullanılarak cihazın bu modda çalıştırılmak suret ile kontrol edilir.

iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü
iPhone Etkin Değil Sorunu ve Çözümü

Bu durum aynı zamanda iPad ’ler için de geçerlidir. Her iki durum da aynı yöntem uygulanabilir. Cihazın geri yüklenmesi sonucu sorunun çözümü sağlanabilir. Geri yükleme imkânı yok ise tek seçenek yeni bir iCloud hesabı açmak tek çare olabilir.

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

Sorunun çözümünde etkili olabilecek yöntem olarak, iPhone silme, geri yükleme işlemini iTunes ile yapma, iPhone bul ya da kurtarma modunu kullanmak.  iTunes Kullanarak Geri Yükleme yöntemi ile bilgisayarınızdan iTunes uygulaması kullanılarak yapılır.

Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak iTunes uygulaması açılır. Parola sorulması durumunda bilgisayarınızı başka bir cihaza bağlayarak deneyebilirsiniz. Eş zamanlama yapılarak yedek oluşturulur. Bu işlem manuel olarak da yapılabilir.

iPhone Etkin Değil iTunes A Bağlanın Ne Demek
iPhone Etkin Değil iTunes A Bağlanın Ne Demek

Sonraki aşama da iPhone’u Geri Yükle butonuna tıklayarak geri yükleme işlemi başlatılır. Geri yükleme işlemi bittikten sonra, ekrana gelen şu yedeklemeyi geri yükle seçilir. Bu sayede parola sıfırlanmış olur. Verilerinizin silineceğinin unutmamak gerekir.

iPhone’umu Bul ile iPhone’u Silme yöntemi ile yedekler geri yüklenebilir. Ya da aygıtınızı silebilirsiniz. Önemli olan husus cihazın internete bağlı olmasıdır.

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı