Blog

Iphone Dokunmatik Testi Adım Adım

Bu yazımızda iPhone dokunmatik testi ile ilgili adımlara yer verdik. Eğer dokunmatik ekran testi yapmak istiyorsanız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Iphone Dokunmatik Testi

Iphone marka telefonlarda maalesef uygulama yüklenmeden dokunmatik testi yapmak mümkün olmuyor. Yapılacak dokunmatik testi ile telefon ekranının her bir noktasının ihtiyaca cevap verip vermediğinin kontrolü sağlanır. Şayet telefon ekranı işlem görerek deştirilmiş ise dokunmatik test ile her şeyin çalıştığının kontrol edilmesi gerekir.

Iphone Dokunmatik Testi
Iphone Dokunmatik Testi

Iphone Dokunmatik Testi Nasıl Yapılır?

Iphone kullanıcıları dokunmatik testi yapabilmeler için Iphone ’de Field Test isimli sorun giderme moduna girmeleri gerekir. Telefon uygulamalarından bu uygulama açılarak *3001#12345#* kodu tuşlanarak arama yapılır. Bu arama yapıldığında ise ekrana teknik bilgileri içiren menüler gelecektir. İlgili menülerden dokunmatik testi yapılabilir.

Iphone Ekran Dokunmatik Testi Nasıl Yapılır?

Iphone marka cep telefonlarından ekran dokunmatik testini uygulama kullanmadan yapmak mümkün mü? Ekranın her noksanının çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi için uygulamaya ihtiyaç duyulur. Cep telefonundan bu uygulama çalıştırılarak dokunmatik testi uygulanır.

Iphone Dokunmatik Ekran Testi
Iphone Dokunmatik Ekran Testi

Dokunmatik testteki amaç, cihaz ekranının her noktasında dokunmalara karcı cevap verip vermediğinin kontrol edilmesidir. Şayet ekran değişimi gerçekleşmiş ise bu test kaçınılmazdır. Uygulama kullanmadan da ekran dokunmatik testi yapılabilir. Telefonda mevcut olan farklı uygulamalar kullanılarak, her uygulamada ekranın farklı noktalarının kullanımı sağlanır. Bu şekilde Iphone dokunmatik testi uygulama kullanmadan da yapılmış olur.

Her hangi bir ücreti uygulama satın alınmadan Iphone ekran testi yapmamın bir farkı yöntemi ise, ara yüzlere ve yerleşime sahip cihazda mevcut olan uygulamayı kullanmak ile gerçekleşir. Bu uygulama ile ekranın büyük bir kısmına dokunarak sağlık bir şekilde geri dönüş alınır ise, dokunmatik probleminin olmadığı anlaşılabilir.

Iphone Ekran Testi Nasıl Yapılır?

iPhone’de ekran testi yapılabilir. Yapılacak olan dokunmatik ekran testi aygıtınızdan en iyi performansı sağlama açısından önemlidir. Kullanıcılar Iphone’ deki dokunma hassasiyetlerini istedikleri gibi ayarlayabilirler. Fakat bazı durumlarda Iphone istenilen komutları yerine getirmede gecikme yaşayabilir.

Hatta bazı durumlarda dokunmatik sorunları da yaşanabilir. Dokunma kolaylıkları bölümü kullanılarak ekran ile ilgili hassasiyetleri belirleyerek dokunma ayarlarını yapabilirsiniz. Uygulanacak adımlar sırası ile gerçekleştirilir.

  • Ayarlardan erişilebilirlik seçilir
  • Dokunma seçeneğinin ardından Dokunma Kolaylıkları seçilir
  • Dokunma kolaylıklarından tutma süresi açılır
  • Süreyi değiştirmek isteniliyorsa – ve + düğmeleri kullanılabilir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı