Blog

iPhone Aramada Ses Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

İPhone aramada ses gelmiyorsa hoparlör bağlantısında bir kopukluk ya da doğrudan hoparlör ile ilgili bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda yapılması gereken 2 yöntemi sizlerle paylaştık. Eğer paylaştığımız bu yöntemler işe yaramazsa iPhone hoparlör değişimi yaptırmanız gerekebilir.

iPhone aramada ses gelmiyor

iPhone cihazlarda çok sık karşılaşmasak da bazı ses ve arama problemleri ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bunlar genellikle iPhone 7 gibi eski model iPhone cihazlarda oluyor. İPhone 14 gibi cihazlarda bu problemlerle neredeyse hiç karşılaşmıyoruz.

Bu noktada sizlere 2 farklı öneride bulunmak istiyoruz. Bunlar basit olan ancak çoğu telefon sahibinin aklına gelmeyen yöntemler. Hadi gelin birlikte iPhone cihazlarınızdaki konuşma ses problemine birlikte çözüm bulalım 😊

iPhone aramada ses gelmiyor ve gitmiyor

İlk yöntem çoğunuz tarafından uygulanmıştır. Ancak bu yöntem telefonda arama yokken yapıldığında herhangi bir işe yaramaz.

Öncelikle telefonunuzda bir arama bekleyin. Karşı tarafa bağlandıktan sonra telefon ses açma tuşuna basın. Bu sayede büyük bir ihtimalle ses sorununu çözmüş olacaksınız. Çünkü birçok kişi karşısındakilerle konuşurken hiç farkında olmadan ses kapatma tuşuna basıyor ve arama sesini kısıyor.

iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor

Eğer yukarıdaki yöntem işe yaramadıysa hoparlör kullanmayı deneyebilirsiniz. Giden veya gelen aramalarda karşı tarafın sesini alamadıysanız sesi hoparlöre vermeyi deneyin. Bu sayede hem sorunun hangi ses parçasında olduğunu anlayabilir hem de tamir ettirene kadar idare etmiş olursunuz.

Eğer iki yöntemden biri ses sorununuzu çözmediyse iPhone hoparlör değişiminden başka çareniz olmayabilir. İsterseniz telefonunuzu da değiştirebilirsiniz ancak masrafları göz önünde bulundurduğumuzda hoparlör değişimi yaptırmak çok daha mantıklı oluyor.

iPhone gelen arama ses gelmiyor

iPhone hoparlör değişimi yaptırmak istiyorsanız bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Bizi aradıktan ya da mesaj attıktan sonra iPhone hoparlör tamiri yaptırmak istediğinizi iletmeniz yeterlidir.

iPhone Aramada Ses Gelmiyor
iPhone Aramada Ses Gelmiyor

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız iletişim probleminden bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Ekran Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor
iPhone 7 aramalarda ses gelmiyor

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı