Blog

iPhone 7 Batarya Kaç mAH? Şarjı Ne Kadar Gider

Bu blog içeriğimizde iPhone 7 batarya kaç mAH diyen kişiler için detaylı bilgiler verdik. Eğer siz de ilk defa iPhone7 kullanacaksanız ve batarya kapasitesini merak ediyorsanız bu yazımız tam da size göre.

iPhone 7 batarya kaç mah?

iPhone 7 batarya kaç mah? Sorusu günümüzde iPhone 7 kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. Ayrıca iPhone 7 batarya kaç saat gidiyor sorusu da kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. iPhone cihazlarda önemli olan bataryanın miliamperi değil pil sağlığıdır. Örneğin bir iPhone X ile iPhone 7’yi karşılaştıralım. iPhone 7’nin pil sağlığı yüzde yüz, iPhone X’in pil sağlığı yüzde yetmiş ise iPhone 7 daha uzun kullanım sunar. Uzun lafın kısası iPhone’larda önemli olan pil sağlığıdır.

iPhone 7 Batarya Kaç mAH
iPhone 7 Batarya Kaç mAH

iPhone 7 batarya kısmı orijinal versiyonunda 1960 miliamper kapasiteye sahiptir. Bu kapasite telefon için yeterli sayılabilmektedir. Ancak bu yeterlilik telefonun nasıl kullanıldığına ve kullanım şekline göre değişkenlik gösterir. Eğer telefonu oyun oynamak için kullanacak iseniz bu kesinlikle yetersiz bir kapasitedir. Ancak mesajlaşmak, video izlemek veya telefon konuşmak için kullanacak iseniz gayet yeterlidir.

İPhone 7 pil kaç mah?

iPhone 7 pil kaç mah sorusu da kullanıcılar tarafından sorulmaktadır. Orijinal iPhone 7 pili 1960 miliamper değerindedir. Bu batarya değerinin ne kadar dayandığı ise yapılacak testler sonucunda ölçülebilir. Aralıksız olarak kullanımda telefonun batarya 5 ile 7 saat aralığında giderken, normal kullanımda bu süre bir güne çıkmaktadır. Telefonun bataryasının zayıflaması yani pil sağlığının düşmesi durumlarında ise bu zaman aralığında ciddi kısalmalar olmaktadır.

iPhone 7 Şarjı Ne Kadar Gider
iPhone 7 Şarjı Ne Kadar Gider

iPhone 7 batarya konusunda en çok merak edilen sorulardan bir diğeri ise iPhone 7 bataryası kaç saatte doluyor sorusudur. iPhone yedi bataryası orijinal şarj aleti ile ortalama olarak iki saatte dolmaktadır. Bu sürenin içerisinde bataryanın rakiplerine ve seviyesindeki diğer telefonlara kıyasla iyi konumda olduğu ortadadır.

İPhone 7 batarya kapasitesi ne kadar?

iPhone 7 batarya kapasitesi ne kadar sorusunun yanıtı 1960 miliamperdir. Telefonun bataryası pil gücünü kaybedebilir. Bu durumlarda iPhone 7 batarya Apple servisten 600 TL’ye değişim gerçekleştirebilirsiniz. Eğer telefonunuzun garanti süresi devam ediyorsa Apple servisi bu değişimi ücretsiz şekilde yapacaktır.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı