Blog

Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu

Huawei bluetooth bağlantı sorunu ve çözümü içeriğiimizin devamında. Gelin birlikte bu sorunun kaynağına inelim ve nasıl çözüldüğünü öğrenelim.

Akıllı telefonlar arasında popüler markalardan Huawei, bluetooth bağlantı sorunları ile kullanıcıları tarafından yaşanan sorunların başında yer alıyor. Yaşanan bağlantı sorunu, sürekli olarak akıllı telefona gelen güncellemeler kaynaklı olsa da ortaya çıkan sorunlar akıllı telefon tarafından çözmesine rağmen, kullanıcılar bu konuda ciddi sorun ile karşı karşıya kalıyor.

Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu

Akıllı telefonlara wifi, usb, veri bağlantıları ve bluetooth gibi giderek artan bağlantı cihazları ile donatılıyor. Fakat bu durum zamanla farklı sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor. Müzik dinlemek için hoparlörü kullanmak, dosyaları kablosuz olarak aktarmak gibi durumlarda bluetooth sorunları ile karşı karşıya kalınabiliyor.

Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu
Huawei Bluetooth Bağlantı Sorunu

Huawei Bluetooth Görmüyor

Akıllı telefon ile bluetooth cihazı arasında eşleştirme sorunu yaşanması, kullanıcılara için can sıkıcı bir durum olarak ortaya çıkıyor. Mevcut cihazların listede görünmesine rağmen eşleştirme yapılamaması sinir bozucu bir durumdur.  Mevcut cihazlar aranırken bağlanılmak istenen bluetooth cihaz görünmüyor sorunun kullanıcılar arasında oldukça fazla yaşanan bir durum.

Bağlı olan bir hoparlörden müzik dinlemek veya Bluetooht kulaklıktan ses dinlemeyi istiyorsunuz, tüm talimatları yerine getirilmesine rağmen sorun yaşanıyorsa bu sinir bozucu bir durumdur. Bu sorunun kaynağında yatan ilk neden sinyal kalitesi olabilir. Verimli kablosuz teknoloji ürünü olan bluetooth kısa mesafede verimli olan bir cihazdır. Engelsiz olarak en fazla 10 metreye kadar etkili olur.  Dolayısı ile bu mesafenin sağlanması gerekir.

Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor

Bağlanmaya çalışılan bluetooth kulaklığının birbirleri görmemesi öncelik ile mesafe odaklı olabilir. Mesafenin, bluetooth kulaklık ile telefonun rahat bir şekilde verimli çalışabilmesi için on metrenin altına bir mesafe sağlanması gerekir.

Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor
Huawei Telefon Bluetooth Kulaklığı Görmüyor

Cihazın bluetooth özelliği telefonda kapalı olabilir. Kontrolü sağlanarak özelliğin açılması sağlanır. Bluetooth sorunu android kullanıcılar için en yaygın sorun haline geldi. Ortaya çıkan bu sorun birçok kullanıcı tarafından araştırma konusu.  Genelde ortaya çıkan sorun yüksek boyutlu dosya veya uygulamanın neden olduğu düşünülse de sorunun çözümü için farklı eylemler kullanılarak sorun çözülebilir.

  • Cihaza bağlanan diğer cihazlar ile Bluetooht ayarlarına giriş yapılır
  • Uzun süreli basılarak unutma işlemi gerçekleştirilir.
  • Cihaz yeniden başlatılarak bağlanma işlemi gerçekleştirilir.
  • Sorun devam etmesi halinde ayarlardan uygulamalara girilir.
  • Uygulama yöneticinden hepsi seçilir.
  • Bluetooht bölümüne girilerek tıklanılır.
  • Uygulama özelliğinin önbelleği temizle ve veriyi sil seçeneği tıklanır.
  • Cihaz yeniden başlatılır.

Sorunun çözülmemesi durumunda ise cihazın fabrika ayarlarına geri dönüşü yapılır. Gerçekleştirilecek bu işlem ile cihaz eski haline dönerek Bluetooht sorunu ortadan kalkmış olur.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 973228747 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini SEYFETTİN YILDIRIM alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 973228747 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı