Blog

Android 12 Alacak Telefonlar

İçeriğimizin devamında android 12 alacak telefonlar hakkında bilgiler verdik. Eğer telefonunuzun android 12 destekleyip desteklemediğini öğrenmek istiyorsanız hazırladığımız bu içerik tam size göre.

Android 12 Alacak Telefonlar Listesi

Android 12 cihazlar için Google yakın zamanda güncelleme gönderdi. Gönderilmiş olan güncelleme öncelikle Pixel telefonlar için ön plana çıkarıldı. Bunun yanı sıra Samsung telefonlara da Android 12 güncellemesi erkenden gönderilmiş oldu. Android güncellemesi telefonlara nasıl indirilir ve yüklenir merak edilen konular hakkında detaylı olarak hazırlanmış olan yazımızı okuyabilirsiniz.

Android 12 Alacak Telefonlar
Android 12 Alacak Telefonlar

Her yeni gelen Android sürümleri beraberinde yeniliklerde getirmektedir. Durum bundan ibaret olunca birçok yeni kullanıcı gelen yeniliklerle birlikte Android 12 sürümüne geçmeye tercih ediyor. Android güncellemesini resmen duyuran Google, güncellemeyi şimdilik Pixel ve Pixel Pro kutularından Android 12 yüklü olarak çıkacak. İlk planda Pixel telefonlara gönderilen Android 12 güncellemesi yakın zamanda uyumlu olan diğer Android telefonları da gönderilmiş olacak. Dolayısı ile ilerleyen zamanlarda Android işletim sistemi ile uyumlu olan tüm marka ve modeller da Android 12 güncellemesi alacak.

Android 12 Güncellemesi

Google, ön plana çıkardığı Android 12 güncellemesi ile yeni işletim sistemini öncelikle Pixel cihazlarda kullanıma açtı. Pixel cihazların önce güncelleme alması, diğer Android sisteme sahip cihazların da bu güncellemeden faydalanacağı anlamına gelmez. Hatta birçok marka yeni çıkan Android 12 güncellemesini kullanarak kullanıcılarına erken sunmayı tercih ediyor. Bu anlamda birbirleri ile yarışan markalar, kullanıcı tarafından güncellemeyi alacak markayı tercih etmesi önemli bir kriter.

Google tarafından ön plana çıkarılan Android 12 için resmi OTA güncellemesi alabilecek telefonlar Samsung, OnePlus, Realme, Oppo, Sony, Xiaomi, Nokia, LG gibi akıllı telefonlara 2022 yılı içerisinde gelmiş olacak. Beklemeyi tercih etmeyen kullanıcılar için Android 12 Beta sürümünü yüklemelerini tavsiye edebiliriz.

Android 12 Alacak Telefonlar

Android 12 güncellemesini beklemeyi tercih etmeyen kullanıcılar, Android 12 Beta sürümünü tercih edebilir. Fakat Android 12 Beta ile ilgili sorun bulunması nedeni ile sorun yaşanabilir. En kötü ihtimal ile cihazın çalışmasına engel olabilir. Şunu da belirtmek gerekir Android 12, ileri teknolojiye sahip cihazlarda verimli bir şekilde çalışması için tasarlanmıştır. Android 12 güncellemesi alabilecek markalar şu şekilde sıralanabilir;

Android 12 Alacak Telefon Markaları
Android 12 Alacak Telefon Markaları
 • Oneplus
 • OPPO
 • Xiaomi
 • ASUS
 • Vivo
 • Realme
 • Nokia
 • Motorola
 • LG
 • Google
 • Sony

Android 12 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Uyumlu olması halinde telefonunuzda Android 12 güncellemesi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulanacak adımlar yerine getirilerek cihazınızı Android 12 sürümüne geçirebilirsiniz.
Telefonunuzdan Ayarlar uygulaması açılır.

 • Pixel cihazlarda Sistemseçeneği, diğer Android telefonlarda ise Yazılım Güncellemesi seçeneği seçilir.
 • İndir ve Yükle seçenekleri seçilir.
 • Cihazınız Android 12 güncellemesine uygun ise, Android 12 cihazınıza indirilir ve yüklenir.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 973228747 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini SEYFETTİN YILDIRIM alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 973228747 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.
Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı