Blog

3 Adımda Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır?

iPhone sahipleri iPhone ekran kaydı yapmak istediklerinde kimi zaman başarısız olabiliyor. Bu nedenle içeriğimizin devamında iPhone cihazlarda ekran kaydı nasıl alınır detaylı bir şekilde gösterdik.

Iphone Ekran Kaydı

Dünya üzerinde giderek yaygınlaşan Iphone cep telefonu, yeni sürümleri ile teknolojiyi senkronize ederek sürekli gelişiyor. Gelişen teknolojiye entegre olan Iphone telefonları her geçen gün daha fazla tercih ediliyor. Diğer markalara nazaran özelliklerinden dolayı kullanımları farklı olan bu telefonlarda ekranda yapılan işlemleri veya bir videoyu nasıl kaydedeceğiniz diğer android telefonlara göre farklıdır.

Iphone Ekran Kaydı
Iphone Ekran Kaydı

Ekran kaydı Iphone cihazlarda nasıl alınır?

Iphone telefonlarda ekran kaydı entegrelidir. Fakat Iphone marka telefonlarda ekran kayıt etme özelliğini kullanabilmek için öncelikle ekran kaydı düğmesinin kontrol edilmesi gerekir. Kontrol merkezinde ekran kaydı düğmesinin mevcut olması durumunda gerekli işlem yapılabilir.

Iphone ekran kaydı programı

Ekran kaydı yapılabilmesi için öncelikle ekran kaydı özelliğinin açılması gerekir.  Denetim merkezinden açılabilmesi için kullanılan modellere göre sağ üst köşeden aşağı indirilerek veya Iphone 8 ve önceki modeller mevcut ise yukarı kaydırılarak etrafında daire bulunan nokta görünümlü ekran kayıt düğmesinin mevcut olup olmadığı kontrol edilir.

Apple ekran kaydı

Apple tarafından geliştirilen Iphone telefonların sayesinde ekran kaydı rahatlıkla yapılabiliyor. Birçok telefon kullanıcısı ekranda gördüklerini kayıt etmek ister. Bunun içinde ekran görüntüsünü almak için kayıt işlemini gerçekleştirir. Fakat videolar ve hareketli olan görseller ekran görüntüsü yöntemi ile kayıt edilmesi işe yaramıyor.

Iphone marka telefonlarda ekran kaydı alabilmek için araç setinin denetim merkezine eklenmesi gerekir. Sonraki aşamada denetim merkezi üzerinde bulunan bu aracı kullanmak mümkün. Denetim merkezi telefonun alt kısmında yer alan kısa yollardan oluşmuş bir menüdür. Sadece ekran kaydı için oluşturulmamıştır. Aynı zamanda el feneri, kamera gibi araçlar içinde bu kısa yol kullanılır. Ekran kaydı alabilmek için şu işlemler gerçekleştirilir;

Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır
Iphone Ekran Kaydı Nasıl Alınır
  • Denetim merkezi ayarlarına ulaşmak için ayarlarlar menüsünden denetim merkezine ulaşılır.
  • Daha fazla denetim bölümüne devam
  • Ekran kaydı seçeneğinde yer alan + simgesine dokunulur.
  • Ekran kaydı dâhil edilen denetimler bölümüne geçilir.
  • Ekran kaydı kısa yolu mevcut ise işlem tamamlanır.
  • Kısa yolun kaldırılması için – tuşuna dokunulur.
  • Sırası değiştirilmek istenilirse sağ tarafta yer alan üç çizgiye basılı tutulur.

KARGO GÖNDERİMİ NASIL YAPILIR?

Firmamız Yurtiçi KARGO ile kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede Yurtiçi kargoya giderek sadece 406864844 nolu kargo gönderim numaramızı ve firma ismini BUDAK İTHALAT alıcı kısmına eklediniz taktirde cihazınız özel olarak paketleyerek güvenli bir şekilde teknik servisimize ulaştırılacaktır.

Kargoya gidebilmek için zamanınız yok ise eğer Yurtiçi KARGO’yu arayarak sadece 406864844 kargo numaramızı vermeniz yeterlidir. Kargo görevlileri kargo paketleri ile birlikte, telefonda vereceğiniz adrese gelerek cihazınızı sizlerden teslim alacaklardır.

DİKKAT: Kargo gönderimlerinin ücretleri bizim tarafımızdan karşılanmaktadır. Kargo gönderileriniz ÜCRETSİZ‘dir. Kesinlikle kargo görevlilerine herhangi bir ücret vermeyiniz. Sadece yapılmayan cihazlarda kargo ücreti alıcıya aittir. Bize 0534 392 72 86 nolu whatsapp hattından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Hemen Arayın Whatsapp Hattı